Menu

Blog

ORZECHY ŚWIATA

2017-01-03

Orzechy

Orzechy to bardzo wartościowe bakalie. Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które zmniejszają ryzyko chorób serca. To także doskonałe źródło witaminy E, witamin z grupy B oraz białka — ważny element w diecie wegetarian.

Orzechy włoskie — nasz sklep z Warszawy poleca je wszystkim Klientom. Jedząc je, wspomagasz pracę mózgu, poprawiasz swoją koncentrację oraz pamięć. To jedzenie, które zawiera magnez, wapń, miedź, mangan, fosfor, przeciwutleniacze oraz witaminy z grupy B.

Czytaj dalej

BAKALIE, OWOCE SUSZONE

2017-01-13

Bakalie

W naszym klimacie trudno znaleźć świeże, egzotyczne owoce. Co zrobić, kiedy zimą masz ochotę na przypomnienie sobie smaku śliwek lub moreli? Rozwiązaniem są suszone owoce oraz bakalie, które znajdziesz w naszym sklepie. To zdrowa przekąska — owoc, który jest suszony na słońcu, zachowuje minerały i witaminy.

Suszone owoce mogą również stanowić dobrą alternatywę w diecie dzieci. Najczęściej nie są one dosładzane — to zdrowsze niż na przykład czekolada.

Czytaj dalej

Przyprawy, które musisz mieć w swojej kuchni

2017-01-24

Przyprawy

Nie ulega wątpliwości, że dania bez przypraw nie miałyby odpowiedniego wyrazu. Czasami szczypta konkretnego dodatku jest w stanie całkowicie odmienić nie tylko jego aromat, ale również smak. Dzięki takiej magicznej kombinacji w garnkach mogą dziać się prawdziwe cuda. Mimo tego przyprawy uważane są za bardzo kontrowersyjny temat w kuchni. Dlaczego? Przez to, że ich dobór związany jest bezpośrednio z gustami każdego człowieka, przez co bardzo łatwo sprawić, że danie zyska negatywną lub pozytywną ocenę wyłącznie przez użycie konkretnej mieszanki.

Dziś przyprawy są ogólnodostępnym produktem nawet w najmniejszym sklepie osiedlowym. Nie ulega wątpliwości, że im niższa cena, tym ich gorsza jakość. Jednakże w powszechnym rozumieniu bardzo rzadko wybiera się droższe wersje, gdyż uważa się, że niczym od siebie się nie różnią. Sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przez setki lat w przeszłości handel przyprawami odgrywał kluczową rolę w najważniejszych szlakach handlowych, przynosząc ogromne zyski kupcom z całego świata. Teraz dostępne są w kuchni każdej Pani Domu, której zależy na odpowiednim przygotowaniu jedzenia. Które z dodatków warto mieć w swoim zapasie?

Czytaj dalej

E-dana.pl - zdrowa żywność

Produkty dobrej jakości

Od lat współpracujemy z zaufanymi dostawcami

E-dana.pl - zdrowa żywność

Ekologiczne opakowania

Zadbaj o środowisko razem z nami