Orzechy macadamia: właściwości odżywcze i zastosowanie

Orzechy macadamia są owocem drzewa makadamia występującego naturalnie w Australii. Są one bardzo popularne w kuchni i często wykorzystywane jako składnik deserów, ciast lub jako przekąska. Mają delikatny, słodki smak i miękką teksturę. Są również bogate w tłuszcze, białko i błonnik, co czyni je dobrym wyborem dla zdrowia. Orzechy macadamia dostępne są w naszej hurtowni bakalii. Jeśli więc chcesz stosować je w codziennej diecie – zamów orzechy w naszym sklepie online!

Właściwości odżywcze orzechów macadamia

Orzechy macadamia są bogate w wiele składników odżywczych, w tym:

  • Tłuszcze: orzechy macadamia zawierają dużo tłuszczów, w tym głównie nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób serca.
  • Białko: zawierają również dużo białka, co czyni je dobrym wyborem dla osób na diecie.
  • Błonnik: orzechy macadamia mają również sporo błonnika, który pomaga utrzymać prawidłowe trawienie.
  • Witaminy: orzechy to kopalnia witamin B1, B2, B3, B6, B9, witamina E, witamina K.
  • Minerały: są bogate w mangan, magnez, miedź, fosfor, potas, selen i witaminę K.
  • Orzechy macadamia są również źródłem antyoksydantów, które pomagają chronić przed uszkodzeniem komórek i utrzymują zdrowie skóry.

Należy pamiętać, że orzechy macadamia są bogate w kalorie, dlatego powinno się je spożywać z umiarem.

Zastosowanie orzechów macadamia w kuchni

Orzechy macadamia są popularne w kuchni ze względu na ich delikatny, słodki smak i miękką teksturę. Mogą być jedzone same jako przekąska między posiłkami lub jako dodatek do jogurtu czy muesli. Świetnie sprawdzą się też do ciasta, ciastek, ciasteczek, ciasta drożdżowego, ciast na biszkopcie, z owocami, z makiem i ciasta z kremem. Orzechy macadamia mogą być również używane do deserów, takich jak lodów, kremów, koktajli, musów, kremów z owoców, kremów z orzechów. Nadają się też do sałatek, takich jak sałatki z owocami, z warzywami, z kurczakiem czy z jajkiem, a także do przygotowywania sosów z dodatkiem sosu sojowego, musztardy, miodu czy bazylii.

Wykorzystaj orzechy macadamia w swojej kuchni! Zamów je w naszej hurtowni orzechów Dana!