Właściwości odżywcze i zdrowotne orzechów brazylijskich

Każdy rodzaj orzechów zawiera wiele cennych składników odżywczych i w odpowiednich ilościach jest uznawany za zdrowy składnik diety. Jak pod tym kątem wypadają orzechy brazylijskie? Sprawdź, jakie wartości odżywcze i właściwości zdrowotne są przypisywane tym nasionom orzesznicy wyniosłej i który sklep z orzechami ma je w ofercie.

Jakie wartości odżywcze mają orzechy brazylijskie?

Wartości odżywcze orzechów brazylijskich są bardzo różnorodne. Choć jest to produkt dość kaloryczny – na 100 gramów przypada nawet 659 kcal – dostarcza także szeregu cennych składników:

    • nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3,
    • błonnik,
    • witaminy C 0,7 mg, B6 0,1 mg, E, tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy,
    • minerały: wapń około 160 mg, żelazo 2,4 mg, magnez 376 mg, fosfor, potas 659 mg, sód 3 mg, cynk, selen,

Co dają orzechy brazylijskie w diecie?

Regularne spożycie niewielkich ilości orzechów może pozytywnie wpływać na odporność organizmu oraz jego gospodarkę hormonalną. Bogata zawartość witamin sprawia, że orzechy mogą dobrze oddziaływać na skórę, włosy i paznokcie. Magnez wspiera układ nerwowy i mięśnie, z kolei wapń odpowiada za zdrowe zęby i kości. Wybierając orzechy, warto skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu, który proponuje produkty o pewnym pochodzeniu i jakości.

Gdzie kupić orzechy brazylijskie w Warszawie? Hurtownia orzechów Dana zaprasza!

Aby uzyskać najlepszą cenę na produkt, hurtownia orzechów może być najlepszym wyborem. Ważne jest jednak, aby wybrany sklep z orzechami oferował odpowiedni asortyment produktów, z pewnych źródeł, właściwie przechowywanych, odpowiednio świeżych. Takie właśnie orzechy ma w ofercie hurtownia Dana, oferująca także szereg innych zdrowych produktów. Możesz zrobić wygodne zakupy online, korzystając z bogatej oferty w przystępnych cenach. Złóż zamówienie jeszcze dziś!